7 квітня Церква святкує Благовіщення Пресвятої Богородиці.

День Благовіщення - початок історії нашого спасіння. Це свято, коли ми згадуємо, як архангел Гавриїл з'явився Діві Марії і приніс Їй звістку про те, що від Неї народиться в світ Спаситель - Ісус Христос.

Благовіщення святкується рівно за дев'ять місяців до Різдва Христового-7 квітня за новим стилем. За вченням Церкви, людина з'являється на світ в момент зачаття в утробі матері, а не в момент його народження.

У цього свята незмінне положення в церковному календарі, воно відноситься до числа двунадесятих свят, а точніше - Богородичних, тобто присвячених подіям життя Пресвятої Діви Марії.

Благовіщення Пресвятої Богородиці означає «радісну звістку, повідомлену Пресвятій Богородиці».

Слово «Благовіщення» - це буквальний переклад з грецької мови слова «Εὐαγγελισμός» - Еваглеліе, Блага звістка. Саме так називаються перші чотири книги Нового Заповіту, найважливіші книги Біблії. Пророцтво про народження Спасителя світу відбулося як легкий подих вітру, непомітно для всього світу. Схиляючись перед силою віри Божої Матері і Її повною довірою Богові, Церква вшановує Діву Марію, як найвищу серед усіх коли-небудь народжених людей.

Благовіщення - центральна подія всій Священній історії, воно знаходиться рівно посередині між Старим і Новим Заповітом. Заповіт з Авраамом почався з сумніви його літній дружини Сари в своїй здатності стати матір'ю, родоначальницею Богообраного народу. Новий Завіт став можливий завдяки чистій вірі Діви Марії в одкровення про надприроднє народження Її майбутнього Сина - Спасителя всього людства (Лк. 1: 26-38).

Ангел Гавриїл приносить звістку Богородиці, що незабаром на землю прийде Спаситель. Саме через неї відбудеться таїнство народження і пришестя Бога на землю.

Богородиця покладаючи свою свобідну волю,  волі Божій – відповідає архангелу Гавриїлу: « Нехай буде Мені за словом Твоїм». Слова Пресвятої Богородиці: «Я, Раба Господня…», стали ключовими у великій справі нашого спасіння.

Пропонуючи свою допомогу, Бог очікує згоди волі людини. Він нічого не робить за нас, чи без нас, не чинить жодного насилля над нами, а хоче взаємної співпраці, як знаку любові і довіри за прикладом Діви Марії.

Розмірковуючи про велику подію Благовіщення, що сталося дві тисячі років тому, ми повинні зробити для себе правильні висновки і розумно користуватися великим даром- свободою волі, яку нам дарував Господь.