Упродовж церковного року є дні особливого поминання померлих, які прийнято називати «батьківськими суботами». Таких поминальних субот упродовж року – шість.
Троїцька батьківська субота – один з особливих поминальних днів у році… Люди збираються в храмах, щоб разом помолитися за «спочилих отців, братів і сестер наших».
В Троїцьку поминальну суботу, як і в інші поминальні дні, під час богослужіння з особливою силою відчувається зв’язок між живими і тими нашими рідними і близькими, хто відійшов у життя вічне і за яких ми молимося. Правдивий християнин серцем відчуває молитовну присутність дорогої людини, усвідомлюючи, як глибоко зв’язані живі та померлі, які нерозривні нитки любові. Всі ми єдині у Христі Іісусі (Гал.3.18) – говорить апостол Павло.

Тут на землі, ми утворюємо Церкву земну, воюючу, названу так тому, що вона веде постійну боротьбу з духами злоби (Еф.6.12) та з усіма проявленнями зла в нашому житті. Призначення Церкви на землі – спасати людей від рабства зла та гріху. До Церкви Небесної-торжествуючої, належать ті котрі відійшли в царство добра і любові перемігши зло.
І члени земної Церкви і праведники в Царстві Небеснім всі християни складають Єдину Неподільну Вселенську Церкву, Голова Котрої – Господь Іісус Христос. Для Нього всі ми живі, а смерть – це тільки поріг, за котрим душа людини безпосередньо підпорядковується Богові: «Бог не є Богом мертвих, але живих, бо у Нього всі живі» (Лк.20.38) – свідчить Євангліє.

В православному молитвослові поміщені особливі молитви за померлих. І не слід їх опускати під час ранішньої і вечірньої молитви. Померлі наші рідні і близькі, сподобилися радості з Господом в Царстві слави, у відповідь на наші молитви допомагають нам, і ми відчуваємо їх живу присутність і допомогу. Святитель Іоан Золотоустий говорить: «Не даремні бувають приношення за померлих, не даремні молитви, не даремна милостиня – все це встановив Святий Дух, щоб ми отримували користь один через одного».

РОЗКЛАД БОГОСЛУЖІНЬ:

• 6 червня. Субота.

Троїцька батьківська субота.

• 08:00 – Часи. Божественна Літургія. Панахида.
  • після богослужінь в храмі священниики звершать заупокійне богослужіння і на кладовищі.